Azdavay İlçesi Haber Tanıtım

Çatak Kanyonu Cam terası

Çatak Kanyonu Cam terası

Çatak Kanyonu Cam terasının özellikleri

Kanyon derinliği yer yer 9 yüz metreye çıkan Çatak Kanyonunun terasın yapıldığı bölümün çay yatağından yüksekliği 450 metredir.

15 metresi kanyon boşluğunda olmak üzere toplam 33 metre boyunda ve 10 metre genişliğinde çelik konstrüksiyon üzerine yapılan cam teras 250 kişi kapasitelidir.

250 kişi aynı anda cam bölümde olsa dahi boşluktaki bölümde 60 ton civarı bir yük olacağını buna karşı beton içine alınan inşaat demiri ile sarılmış 17 metrelik çelik konstrüksiyon bölümünün yükü 900 tondur.

Cam Terastan 7 kilometre uzunluğundaki kanyon boşluğu,el değmemiş doğa,şansınız varsa yanınıza alacağınız dürbünle kanyon boşluğundaki yaban hayvanlar dahi izlenebilir.

Çatak Kanyonu Cam Teras tanıtım videosu
Çatak Kanyonu Cam teras fotoğrafları

Çatak Kanyonu Cam terasına nasıl gidilir?

Karakuşlu Köyü sınırları içinde olup Azdavay ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. Bu yolun 6 kilometresi araç yolu 1 kilometresi orman içindeki yürüyüş parkurundan oluşur.

Çatak Kanyonu Cam terasına nasıl gidilir video

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tarkan karaolan dedi ki:

    sayın belediye başkanı girişte para alıyor tabiki alcak ama para al ama önce hizmet getireceksin sonra para yollar berbat 2 araç yanyana geçeimiyor yol degil kayaların üstünde gidiyorsun lastik yarılan araçlar patlayan lastikler tam bir rezalet düşmanını öldürmeye gerek yok oraya git demen ona en büyük ceza olur g,tmeyi düşünenlerin allah yardımcısı olsun

    1. admin dedi ki:

      Yolların yapımına başlandı.

BİR YORUM YAZ