Azdavay tanıtımı,fotoğrafları,videoları,firmaları,ilanları

Azdavay’da yapılabilecek şeyler

Azdavay’da yapılabilecek şeyler

Azdavay ilçesine gelen birisinin ayırdığı zamana bağlı olarak vakit geçirebileceği yerler şu şekilde sıralanabilir.

Samanlık Cafe

Samanlık Cafe

Yemek veya kahvaltı için ilçe merkezindeki lokantalar yanında ilçenin Merkezinde  orman içerisinde bulunan İstanbul Boğaziçi Köprüsünün minyatürü olarak yapılmış Aşıklar Köprüsü manzaralı açık ve kapalı mekanı bulunan samanlık cafe veya yine bu alanda bulunan piknik masaları tercih edilebilir.

İlçeye 10 Kilometre uzaklıkta Azdavay Akçay Zümrüt Gurup yolu yolu üzerinde bulunan ormanlık alandaki piknik masalarında piknik yapmak isteyenler Akçasu mesire alanına gidebilir.

Azdavay’ın ana caddesi olan iki tarafı ıhlamur ağaçları sıralanmış olan Cumhuriyet Caddesinde yürüyüş yaparak ilçe merkezi daha yakından görülebilir.

Meslek Yüksek okulu binasının üst tarafındaki yol kullanılarak gidilen ahşap seyir balkonundan ilçenin Merkez,Karşıyaka ve Yenimahalle mahalleleri kuş bakışı olarak izlenebilir.

İlçeye,5 kilometresi araç ile 2 kilometresi ise Küre Dağları Milli Parkı içerisindeki patika yol olmak üzere 7 kilometre uzaklıkta,Karakuşlu Köyü sınırları içerisinde bulunan Dünyanın 4. büyük kanyonu olması özelliğine sahip cazibesi,vahşiliği, 900 Metre yüksekte bulunan gözetleme noktasından kilometrelerce kanyon uzantısını seyredilebilmesi ve gizemli görünüşüyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Çatak kanyonu ve cam teras ziyaret edilebilir.

Azdavay merkezine 13 kilometre uzaklıkta Saray Köyünde bulunan Saray şelalesi görülebilir.

Daha fazla vakti olanlar ise ilçede ve ilçeye 25 kilometre uzaklıkta olan Pınarbaşı ilçesinde gezilebilecek tüm yerler hakkında bilgi almak için Azdavay’da Gezilecek Yerler  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gecelemek isteyenler Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerindeki oteller

Azdavay’ın ulaşım bilgileri 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ