Azdavay tanıtımı,fotoğrafları,videoları,firmaları,ilanları
Azdavay İlçesi Haber Tanıtım

Azdavay’da Turizm

Azdavay’da Turizm

Azdavay’da Turizmin geldiği nokta

da ilerlemeler olsa da önümüzde uzun bir yol olduğu bir gerçektir.

Gün geçtikçe nüfusları artan dolayısı ile trafik ve insan seline dönüşen büyük şehirler insanların doğaya olan özlemlerini arttırıyor.
Her ne kadarda genelde tatil deyince deniz ve sahil akla gelse de Türkiye’de ve Dünyada alternatif turizm çeşitlilikleri gün geçtikçe çoğalmaktadır.
Bu safhada kırsal turizm alanları olarak doğal güzellikler ve tarihi mekanlar öne çıkmaktadır.
Küre dağlarının eteğine kurulmuş Azdavay İlçemiz dede kırsal turizm alanında gelişmeler yaşanmaktadır.

Bu gelişmeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Engellilerin Azdavay’ın turistik mekanlarından Çatak Kanyonuna rahatça ulaşabilmesini amaçlayan ‘Engelsiz Yürüyüş Yolu’ projesi Azdavay Kaymakamlığı,Azdavay Belediyesi ve çeşitli kurum ve derneklerin ortak yürüttükleri proje kapsamında çalışmalar devam etmektedir.

Yine Çatak Kanyonuna yapılması planlanan cam balkon’un ihalesi geçtiğimiz yıl Kastamonu Valiliği İl Özel İdaresince yapılmış aynı yıl içerisinde yüklenici firma tarafından temel hafriyatı bitirilmiştir. Kış gelmesi ve olumsuz hava şartları sebebi ile duran çalışmalara Mayıs ayı ortalarında tekrar başlanarak bu yıl içerisinde bitirilmesi beklenmektedir.

Karadeniz Kırsal turizmi için yapılan çalışmalar kapsamında Karadeniz e sınırı olan ülkelerle birlikte organize edilen çalıştaylar da yöremiz turizmine olumlu katkı yapmaktadır.

Yukarıda sözünü ettiğim projelerin bitmesi ile ilçe turizminin hak ettiği çizgiye dahada yaklaşacağına,artan turist kapasitesi ile birlikte özel sektörce turizm sektörüne yatırımında artacağına inanıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ